Krótki wstęp do wampiryzmu

 

W ciągu stuleci powstało wiele legend, wiele napisano scenariuszy i wiele mówiło się o wampiryzmie. W ludzkich umysłach powstawały dziwne historie, pisano książki, kręcono filmy. Jednak LUDZIOM do tej pory nie udało przedstawić faktów na ten trudny do zaakceptowania temat. Głupie przesądy krzywdziły wampiry i uniżały ich godności. Bano się ich, napiętnowano.

 

 

Gdyby w dzisiejszych czasach przyznać się do wampiryzmu, można spodziewać się typowo ludzkiej reakcji:

- Jesteś wampirem? Psychiatra piętro wyżej.

Czosnek, krucyfiks, kołek... to wszystko wymysły ludzi. Czosnek psuje jedynie oddech, krucyfiks to tylko chrześcijański symbol, kołek wbity w serce zabije każdego. Słowo "wampir" wywołuje u ludzi negatywne uczucia; oczami wyobraźni widać Hrabię Draculę - bladego upiora - wynurzającego się nocą z  trumny. Uświadamianie ogółowi prawdy o wampirach przez wiele lat nie przynosiło efektów, aczkolwiek ja nie mam zamiaru się poddawać. Ludziom za bardzo zapadły w pamięć zabobony i stereotypy (np. te które przedstawia Anna Rice w swoim utworze), mimo wszystko nie będziemy do końca świata ukrywać się w cieniu.

WAMPIRYZM - FAKTY

Wampiry są to osoby, których aura ma "ciekły" poziom energii, tj. energia nie regeneruje się tak, jak u zwykłych ludzi. Innymi słowy wampir musi co pewien czas sam regenerować energię. Wampir na "głodzie" może być niebezpieczny dla otoczenia. Gdy nie "naładuje" energii w porę, ujawnia się jego zwierzęca natura, charakteryzująca całą rasę.

Dwa podstawowe typy wampirów:

 • wampiry krwi (sanguinarianie)
 • wampiry PSI

OGÓLNY OPIS WAMPIRA

Wampiry krwi mają zazwyczaj bardzo jasną cerę, włosy i oczy. Osoby te "chodzą własnymi drogami" i często są egoistami (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Lubią przebywać w środowisku osób podobnych do nich, ponieważ w towarzystwie zwykłych ludzi czują się samotnie i nieswojo. Wampirami są osoby obu płci, o różnych poglądach i wyznaniach. Nie ma ustalonej grupy, wampirem może okazać się ksiądz, ateista czy osoba mająca poglądy takie jak A. S. La'Vey.

PROBLEM ŚWIATŁA

Wampiry (zwłaszcza sanguinarianie) "uczulone" są na promienie UV. Każdy wampir jest wrażliwy na promienie słoneczne we własnym zakresie. Najczęstsze objawy przebywania w słońcu:

 • pieczenie oczu
 • zaczerwienienie skóry (w lecie, gdy słońce jest bliżej Ziemi zamiast opalenizny skóra czerwienieje i czasem pęka)
 • rozdrażnienie

Ja nawet w pochmurny dzień mrużę oczy i dzieje się tak bez mojej woli.

BYĆ WAMPIREM

Wampirem nie można się stać, trzeba się nim urodzić, trzeba NIM BYĆ. Jeżeli jesteś wampirem to w pewnym momencie dowiesz się o tym, zaczniesz się zastanawiać i szukać informacji.

Już jako dziecko wiedziałam, że nie pasuję do świata ludzi. Intrygowały mnie tajemnice, mistycyzm. Zaczęłam praktykować magię. Gromadziłam wiedzę, uczyłam się. Po pewnym czasie zrozumiałam co się ze mną działo przez cały czas; dlaczego to niepoznane tak bardzo mnie pociągało. Zostałam "obudzona" i teraz wiem, że jestem prawdziwym wampirem krwi.

Nie wspominam o wampiryzmie przy zwykłych ludziach, ponieważ wiem, że dzisiejsza nietolerancja nie ma granic, a wiara w stereotypy jest mocno zakorzeniona.

WAMPIRY KRWI

Najczęściej spotykany typ wampira.

W krwi jest najwięcej energii, dzięki niej sanguinarianie mogą normalnie funkcjonować przez ok. 2/3 tygodnie od chwili wypicia (zależy to od wampira i ilości krwi). Picie krwi ma niekiedy charakter erotyczny, samo zbliżenie do dawcy jest podniosłą chwilą. Wampiry krwi nie muszą przecinać nikomu żył, ponieważ do nasycenia nie potrzeba jej dużo. Najczęściej pobiera się krew z ręki lub szyi, tam gdzie skóra jest cienka.

NARZĘDZIA SANGUINARIANINA

Nóż

Niezbyt popularne narzędzie ze względu na rozmiary i nieporęczność. Noży używają zazwyczaj początkujące wampiry. Długo gojące się, brzydkie blizny.

Igła

Mała, cienka, poręczna. Niestety mały efekt przy dużym bólu. Nie pozostawia śladów na skórze.

Żyletka

Dosyć popularne narzędzie ze względu na rozmiary, grubość ostrza i dostępność. Szybko gojące się rany.

Skalpel

Bardzo popularne narzędzie, zwłaszcza wśród "obytych" wampirów. Małe, cienkie ostrze. Nacinanie nie sprawia prawie żadnego bólu. Szybko gojące się blizny. Najbardziej polecane przeze mnie narzędzie. Minusy - utrudniony dostęp, z reguły skalpel można kupić wyłącznie w sklepach z akcesoriami medycznymi.

Zęby

Większość z nas je posiada, więc czemu by ich nie wykorzystać?

WAMPIRY PSI

Osoby pobierające energię w 'czystej postaci'.

Wampiry PSI dzielą się na dwa typy:

 • emocjonalne
 • astralne

Wampiry emocjonalne czerpią energię z silnych emocji, np. podczas stosunku seksualnego czy bójki. Miłość i nienawiść są najsilniejszymi uczuciami, którymi wampir emocjonalny się żywi.

Wampiry astralne pobierają energię łącząc się z drugą osobą linkami (astralnymi połączeniami). W celu pobrania energii posługują się wizualizacją. Słabym punktem na astralnym ciele człowieka są okolice karku i właśnie z tego miejsca wampiry czerpią energię.

HYBRYDY

Wampiry, które mogą pobierać energię w postaci krwi, posiadające również umiejętność pozyskiwania energii w 'czystej postaci'.

DAWCY

Dawcy, donorzy, ofiary - osoby, które własnowolnie dzielą się z  wampirem swoją energią, w pełni świadome ryzyka jakie się z tym wiąże. BTW: tylko ludzka energia może pomóc wampirowi, czerpiąc ją ze zwierząt można najwyżej oszukać głód, niestety nie na długo.

SPOSOBY POZYSKANIA DAWCY

 • Jeżeli masz u boku osobę, która bardzo cię kocha i jest w stanie zrobić dla ciebie wszystko to opowiedz jej o wampiryzmie. Jest szansa, że osoba ta podzieli się z tobą swoją energią.
 • Jeśli znasz kogoś wykazującego tendencje masochistyczne to zapytaj go/ją czy podzieli się z tobą energią. Jeśli jesteś wampirem krwi to oboje przeżyjecie niezapomniane chwile.
 • Idź do jakiejś knajpy/pubu, zapoznaj kogoś. Rozmawiajcie, spotkajcie się parę razy. Jeśli to konieczne- upij tą osobę. W czasie rozmowy zejdź na temat wampiryzmu. Jeśli jesteś sang, powiedz, że nigdy wcześniej nie piłeś krwi i chciałbyś spróbować odrobinę. Jeśli ta osoba odmówi lub nie wykaże zainteresowania tematem, to nie mów więcej o wampiryzmie i spróbuj z kimś innym
 • Znajomości internetowe. Nie trzeba chyba tłumaczyć.

OGÓLNE ZASADY JAKICH POWINIEN PRZESTRZEGAĆ SZANUJĄCY SIĘ WAMPIR

 1. PYTAJ DAWCĘ O POZWOLENIE JEŻELI MASZ ZAMIAR CZERPAĆ Z NIEGO ENERGIĘ
 2. UŚWIADOM DAWCĘ O EWENTUALNYM RYZYKU
 3. NIE POBIERAJ ENERGII Z CHOREJ I OSŁABIONEJ OSOBY

ZASADY DOTYCZĄCE WAMPIRÓW KRWI:

 1. ZACHOWYWAJ OSTROŻNOŚĆ PODCZAS POBIERANIA ENERGII. NIE NALEŻY SIĘ SPIESZYĆ
 2. PODCZAS NACINANIA/PRZEKŁUWANIA SKÓRY UWAŻAJ NA ŻYŁY
 3. STARAJ SIĘ NIE SPRAWIAĆ DAWCY NIEPOTRZEBNEGO BÓLU, W KOŃCU DZIELI SIĘ SWOJĄ KRWIĄ, ABY CI POMÓC
 4. ZAWSZE MIEJ PRZY SOBIE PLASTRY, WODĘ UTLENIONĄ I OPASKI UCISKOWE

Problem AIDS

Jeżeli boisz się zarażenia wirusem HIV, pij krew z dawcy, tylko w przypadku gdy jesteś pewien, że nie jest on nosicielem.

WAMPIR = INNA RASA?

Mimo mojego doświadczenia nie potrafię jasno odpowiedzieć na pytanie - wampir to człowiek czy nieczłowiek?

Wampiry różnią się od ludzi pod wieloma względami. Miałam okazję spotkać wampiry, które po stwierdzeniu - "wampir to też człowiek", zaczynały prychać i zarzekać się, że jesteśmy niezwykli, a porównywanie nas do ludzi jest obraźliwe i hańbiące dla całej rasy.

Osobiście nie uważam się za lepszą od innych, ale muszę stwierdzić, że w przeciwieństwie do zwykłych ludzi, mam zdrowe poglądy na różne sprawy i na pewno jestem bardziej tolerancyjna. Tak, myślę, że jesteśmy zupełnie różni od ludzi, mimo, że mamy podobne potrzeby. Musimy jeść, spać, bawić się i czasem podumać w samotności.

Świat dzieli się na wampiry, ludzi i 'zwykłych ludzi'.

 

 

 

 

 

Więcej w tej kategorii: Porfiria »

Serwisy